ابتلا به زگیل تناسلی شایع‌ترین عفونت منتقله از راه جنسی است. این زگیل ضایعه‌ای برجسته‌ و شبیه به گل‌کلم است که می‌تواند در هر جایی از ناحیه مقعد یا تناسلی یافت شود و اغلب در سطوح خارجی بدن، از جمله تنه آلت تناسلی، کیسه بیضه، فرج، دهانه واژن و… دیده می‌شود. بسیاری از افراد پس از دیدن این زگیل‌ها، مضطرب می‌شوند و به‌خاطر شرم به پزشک مراجعه نمی‌کنند؛ در این مقاله بررسی می‌کنیم که اقدام درست پس از ابتلا به زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی چیست؟

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)  مجموعه‌ای از ویروس‌هاست که می‌توانند باعث ایجاد زگیل در قسمت‌های مختلف بدن شوند. این ویروس بیش از 200 تیپ دارد که حدود 40 مورد از آن‌ها از طریق تماس مستقیم جنسی با فردی که این ویروس را دارد منتقل می شود؛ آن‌ها همچنین می توانند از طریق سایر تماس‌های نزدیک و پوست به پوست پخش شوند. دو دسته HPV مقاربتی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

ابتلا به زگیل تناسلی

علائم ابتلا به زگیل تناسلی چیست؟

ابتلا به زگیل تناسلی می‌تواند در موارد زیر رشد کند:

علائم ابتلا به زگیل تناسلیی عبارت‌اند از:

اقدامات مورد نیاز هنگام ابتلا به زگیل تناسلی

زگیل تناسلی ممکن است خود به خود از بین برود؛ زیرا سیستم ایمنی فرد می‌تواند با عفونتی که باعث آن می‌شود مبارزه کند؛ با این حال آن‌ها ممکن است بزرگتر شوند، تکثیر شوند یا برای فرد ناراحت‌کننده بشوند. از بین بردن زگیل تناسلی، شانس انتشار عفونت را کاهش می دهد؛ زیرا یک ویروس از یک زگیل فعال راحت‌تر پخش می شود، اما به یاد داشته باشید که درمان زگیل تناسلی یک درمان برای HPV نیست.

پس از مشاهده ابتلا به زگیل تناسلی، باید سریع‌تر به پزشک مراجعه کرد تا تشخیص تایید شود و بهترین روش درمانی برای فرد طراحی شود. روش‌های مختلفی برای از بین بردن زگیل تناسلی وجود دارد که ممکن است فرد برای خلاص شدن از شر آن‌ها به چندین درمان نیاز داشته باشد؛ همچنین در طول درمان، بیمار باید از تماس جنسی خودداری کند. پزشک ممکن است یکی از روش‌های زیر برای درمان زگیل تناسلی استفاده کند:

پکیج درمانی زگیل تناسلی در مرکز درمان اچ ‌پی ‌وی ایران

مرکز درمان اچ‌ پی‌ وی ایران، تنها انجمن و مرکز رسمی درمان ابتلا به زگیل تناسلی بوده و ارائه‌دهنده خدمات زیر است:

از مزیت این پکیج‌ها می‌توان به ارسال خیلی سریع و محرمانه، گارانتی و تضمین جواب‌دهی محصول و درمان 98 درصدی بیماران در دنیا و مصرف خیلی راحت داروها (که به غیر از درمان ویژگی ویتامینی و بالا بردن ایمنی بدن دربرابر بیماری های دیگه مثل سرماخوردگی و انواع سرطان‌ها هم دارد) اشاره کرد.

 جمع‌بندی

ابتلا به زگیل تناسلی شایع‌ ترین عفونت مقاربتی (STI) است. انواع خاصی از HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شود که این انواع باعث سرطان نمی‌شوند. زمانی که به زگیل تناسلی و HPV مبتلا شدید، همیشه می‌توانید STI را به شخص دیگری انتقال بدهید؛ اما درمان‌ها می‌توانند زگیل تناسلی را از بین ببرند. اگر ضایعه‌ای در ناحیه تناسلی شبیه به زگیل مشاهده کردید، حتما سریعا به پزشک مراجعه نمایید؛ همچنین می‌توانید از مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران کمک بگیرید که ارائه‌دهنده پکیج‌های درمان است که به صورت کاملا محرمانه برای فرد ارسال می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، با ما در تماس باشید.

مشاوره و ویزیت رایگان: 09964603676-09939865886

آدرس: تهران- یوسف‌آباد- ابتدای فتحی شقاقی- پلاک 25- مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *