آزمایش زگیل تناسلی یکی از مهم‌ترین اقدامات تشخیصی در زمینه بیماری‌های مقاربتی است که برای شناسایی ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) انجام می‌شود. این ویروس مسئول بروز زگیل‌های تناسلی است و می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی‌تری مانند سرطان دهانه رحم، سرطان‌های مقعد و دیگر سرطان‌های مرتبط با ناحیه تناسلی و دهان شود.

شناسایی زودهنگام و دقیق این ویروس از طریق آزمایش‌های مرتبط می‌تواند نقش بسزایی در جلوگیری از پیشرفت بیماری و کاهش عوارض ناشی از آن داشته باشد. آزمایش‌های مختلفی برای تشخیص HPV وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به تست پاپ اسمیر، تست HPV DNA و بیوپسی اشاره کرد. این آزمایش‌ها به پزشکان کمک می‌کنند تا نوع و شدت عفونت را تعیین کرده و برنامه درمانی مناسبی را برای بیمار تنظیم کنند.

آزمایش زگیل تناسلی نه تنها برای افراد دارای علائم، بلکه به عنوان بخشی از برنامه‌های سلامت عمومی و غربالگری‌های دوره‌ای، اهمیت ویژه‌ای دارد. انجام منظم این آزمایش‌ها می‌تواند به کاهش نرخ ابتلا و پیشگیری از انتقال ویروس کمک کند. آگاهی‌بخشی عمومی و ترغیب به انجام آزمایش‌های پیشگیرانه می‌تواند گام مهمی در جهت کنترل و کاهش شیوع این بیماری باشد.

انواع آزمایش زگیل تناسلی

در گذشته از روش‌های مختلفی مانند روش‌های میکروسکوپی، ایمونولوژ‌ی، کشت سلولی و… برای تشخیص ویروس اچ‌پی‌وی استفاده می‌شد، اما امروزه با پیشرفت در علم پزشکی روش‌های بسیار جدید‌ی برای تشخیص دقیق این بیمار‌ی اختراع شده است. در‌برخی مواقع نیز ممکن است از آزمایش خون هم برای تشخیص این بیمار‌ی استفاده شود؛ اما از آنجایی که این تست تنها نشان‌دهند‌ه‌ی مواجعه قبلی است نتایج آن چندان قابل اعتماد نخواهد بود، به ‌همین دلیل میزان صحت روش‌های جدید نسبت به گذشته بسیار بیشتر بوده و نتایج دقیق‌تر‌ی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهند. برخی از این روش‌های جدید برای انجام آزمایش زگیل تناسلی عبارت‌اند‌از:

آزمایش بیوپسی

آزمایش زگیل تناسلی بیوپسی یکی از روش‌های معتبر برای تشخیص ویروس hpv است. در‌واقع زگیل‌های تناسلی با یک معاینه کولپوسکوپی یا فیزیکی تشخیص داده می‌شوند و دیگر نیاز‌ی به آزمایش بیوپسی ندارند. هنگامی که زگیل‌های تناسلی از طریق کولپوسکوپی به‌درمان پاسخ ندهند و یا غیر‌عاد‌ی به‌نظر برسند، پزشکان متخصص از آزمایش بیوپسی برای تشخیص آن استفاده می‌کنند.

در‌واقع تست بیوپسی در قسمت خارجی دستگاه تناسلی زنان و مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد و از قدرت تشخیص بالایی نیز برخوردار است. هنگامی که پزشک قصد انجام این روش را دارد از یک دارو‌ی بی‌حس‌کننده موضعی برای فرد بیمار استفاده می‌کند و بعد به انجام آزمایش بیوپسی می‌پردازد.

آزمایش زگیل تناسلی

آزمایش کولپوسکوپی

این آزمایش زگیل تناسلی آزمایش نیاز‌ی به‌بیهوشی نداشته و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. تست کولپوسکوپی تستی کاملاً آسان و بدون درد است که اکثرا توسط متخصص زنان برای تشخیص سلول‌های سرطانی دهانه رحم و واژن انجام می‌گیرد. در‌واقع دستگاه کولپوسکوپ بعد از بررسی واژن و دهانه رحم سلول‌های غیر‌عاد‌ی را تشخیص داده و برای نمونه‌بردار‌ی از بافت رحم و واژن آن را به‌آزمایشگاه می‌فرستند.

آزمایش آنوسکوپی

یکی از روش‌های جدید‌ی که امروز‌ه از آن برای تشخیص زگیل تناسلی استفاده می‌شود، آزمایش زگیل تناسلی آنوسکوپی است. در‌واقع در این روش یک لوله نازک کوچک گرد را وارد کانال مقعد بیمار می‌کنند تا معاینه و بررسی آن انجام گیرد؛ چرا‌که ممکن است زگیل تناسلی در داخل مقعد بیمار نیز وجود داشته باشد و باعث سرطان مقعد شود.

پیش از انجام آزمایش زگیل تناسلی چه اقداماتی لازم است؟

قبل از انجام آزمایش زگیل تناسلی نیاز‌ی به آمادگی خاصی نیست، در‌واقع در بیشتر مواقع آزمایش پاپ و اچ‌پی‌وی همزمان با هم انجام می‌گیرد به‌همین دلیل برای اینکه این دو آزمایش را به‌طور دقیق انجام شود می‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

با کمک پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران از پیشرفت ویروس HPV جلوگیری کنید

یکی از بهترین‌ راه‌هایی که می‌توان از طریق آن از ویروس hpv جلوگیر‌ی کرد، داشتن یک رابطه جنسی سالم است، چرا‌که داشتن یک رابطه جنسی محافظت‌شده و سالم نقش مهمی در پیشگیر‌ی از ابتلا به ویروس hpv و دیگر ویروس‌های این‌چنینی دارد. امروزه اکثر افرادی که به ویروس hpv مبتلا هستند از بیمار‌ی خود آگاهی ندارند، به‌ همین دلیل ممکن است به افراد‌ی دیگر نیز آن را انتقال دهند.

درواقع افراد‌ی که در‌هنگام رابطه جنسی به خود و یا شریک خود شک دارند می‌توانند با تماس با مرکز اچ‌‌پی‌وی ایران به‌صورت محرمانه مشکلات خود را در‌میان بگذارند و از خدماتی مانند آزمایش محرمانه، پکیج درمانی، دریافت واکسن برای پیشگیر‌ی از ویروس و… بهر‌ه‌مند شوند.

گارانتی پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران

امروزه مر‌کز درمان اچ‌ پی‌ وی ایران توانسته پکیج درمانی مؤثر‌ی را برای درمان سریع و رفع‌کردن علائم آزار‌دهنده زگیل تناسلی در اختیار افراد قرار دهد. شما می‌توانید با استفاده از این پکیج که خیلی سریع و محرمانه ارسال می‌شود به ‌سرعت و بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی، از شر این‌گونه بیمار‌ی‌های آمیزشی و مقاربتی خلاص شوید. در‌واقع ترکیباتی که در این پکیج درمانی به‌کار رفته توانسته حدود 98 درصد از بیمارانی که مبتلا به hpv هستند را درمان کند. اگر شما هم به زگیل تناسلی مبتلا هستید و می‌خواهید هر‌چه سریع‌تر بهبود پیدا کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پکیج درمانی را از مرکز اچ‌پی‌وی ایران سفارش داده و از دیگر خدمات آن نیز بهر‌ه‌مند شوید.

آزمایش زگیل تناسلی

سفارش پکیج درمانی از مرکز اچ پی وی ایران

امروزه افراد‌ی به‌دنبال این هستند که با استفاده از واکسن و یا دارو‌ی مناسبی از ابتلا به ویروس hpv جلوگیر‌ی کنند. در‌واقع این افراد می‌توانند با خرید پکیج درمانی مرکز اچ‌ پی‌ وی ایران به سلامت و بهبود‌ی خود کمک کنند. اگر شما هم قصد دارید از این پکیج درمانی بهر‌ه‌مند شوید می‌توانید از لینک‌های درج شده در وب‌سایت این مرکز استفاده کنید. در‌برخی مواقع شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، چت‌واتساپ، و کارت‌به‌کارت این پکیج درمانی را نیز خریدار‌ی کنید.

سخن پایانی

زگیل تناسلی یک مدل بیماری مقاربتی عفونی و مسری محسوب می‌شود. تأثیر روانی زگیل تناسلی بر زندگی فرد بیمار را نمی‌توان نادیده گرفت. افرادی که به این بیمار‌ی مبتلا شده‌اند با احساساتی همچون ترس، اضطراب، شرم، گناه و سرخوردگی مواجه می‌شوند و همین مسئله، ممکن است جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها همچون روابط جنسی و اجتماعی را تحت‌تأثیر قرار دهد. به‌منظور عدم ابتلا به این بیماری بهتر است اقدام به تزریق واکسن نمایید. در صورت مواجه با آن نیز می‌توانید با استفاده از پکیج مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران اثرات منفی فیزیکی و روانی آن را به حداقل برسانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *