بهترین روش درمان اچ پی وی که یکی از بیماری‌های عفونی شایع در میان خانم‌ها و آقایان محسوب می‌شود امروزه مورد توجه افراد قرا گرفته است. این ویروس باعث ایجاد ضایعاتی با خارش در ناحیه تناسلی شده و می‌تواند از طریق تماس پوست فرد به فرد منتقل شود. شایع‌ترین راه انتقال ویروس اچ پی وی از طریق رابطه جنسی مقعدی، دهانی یا حتی تماس با آلت تناسلی فرد مبتلا است. با وجود سرسخت بودن ویروس پاپیلوما انسانی، امروزه درمان‌های امیدبخشی در این زمینه صورت گرفته که بیماری زگیل تناسلی با استفاده از دارو یا روش‌هایی مانند کرایوتراپی و لیزردرمانی معالجه می‌شود.

راه‌های تشخیص ویروس اچ پی وی

ویروس اچ پی وی در سلول‌های آلت تناسلی و نواحی اطراف آن گسترش پیدا می‌کند. تشخیص اصلی این بیماری با نمونه برداری از زگیل‌ها صورت می‌گیرد. تست پاپ اسمیر در زنان با استفاده از یک فرچه بسیار کوچک و وارد کردن آن در درون واژن انجام می‌شود. سپس از سلول‌های دهانه رحم نمونه برداری خواهد شد. سپس این سلول‌ها در زیر میکروسکوپ دیده می‌شوند. هرگونه تغییر شکل ظاهری یا تقسیمات غیرمعمول سلولی ممکن است نشانه‌ی آلودگی به ویروس اچ پی وی یا سرطان رحم باشد.

تشخیص آلودگی به ویروس اچ پی وی در مردان، با استفاده از نمونه برداری از زگیل‌های آلت تناسلی یا ناحیه مقعد صورت می‌گیرد. این روش با نام پاپ اسمیر مردان نیز شناخته می‌شود. روش تشخیصی دیگر استفاده از تست ژنتیکی است. این روش با ردیابی DNA ویروس پاپیلومای انسانی در ضایعات زگیل انجام می‌شود. این روش تشخیصی امکان شناسایی دقیق نوع ویروس را فراهم می‌کند.

معرفی جدیدترین روش‌های درمانی ویروس اچ پی وی

توجه داشته باشید که هر زائده‌ای در ناحیه آلت تناسلی زگیل نیست بنابراین، قبل از شروع درمان زگیل تناسلی بهتر است با مراجعه به پزشک و انجام روش‌های تشخیصی از ابتلا به آن اطمینان حاصل کنید. از جمله روش‌های جدید معالجه ویروس اچ پی وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کرایوتراپی (یخ درمانی)

در روش کرایوتراپی، با استفاده از نیتروژن مایع و فریز کردن زگیل‌های تناسلی اقدام به درمان آن‌ها می‌کنند. این روش علاوه بر از بین بردن زگیل‌ها، باعث حذف ضایعات پیش سرطانی نیز می‌شود. کرایوتراپی روشی کم تهاجمی است و برای انجام آن هیچگونه بیهوشی انجام نمی‌شود. تعداد جلسات کرایوتراپی براساس وسعت زگیل‌ها متفاوت است و ممکن است برای تاثیر بیشتر از این روش در کنار روش‌های دیگر درمانی استفاده شود.

جراحی

این روش را می‌توان از قدیمی‌ترین روش برای حذف زگیل‌های تناسلی دانست. این روش با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می‌شود و با استفاده از تیغ جراحی، زگیل‌ها از بین می‌برند. سپس موضع موردنظر بخیه می‌شود تا پوست بازسازی شود. معمولاً پس از جراحی از پمادهای ضد میکروبی مانند تتراسایکلین استفاده می‌شود.

لیزر درمانی

امروزه لیزر درمانی برای زگیل‌های بزرگ و سرسخت استفاده می‌شود. لیزر‌درمانی با استفاده از پرتوهای پر انرژی مانند CO2 باعث از بین بیردن عفونت‌های گسترده زگیل تناسلی در قسمت مقعد، آلت تناسلی و دهان می‌شود. این روش بدون درد و خونریزی است و اثرات سریع‌تری نیز دارد. با توجه به تاثیرگذاری قوی و درمان ریشه‌ای زگیل تناسلی این روش می‌تواند یکی از موثرترین روش‌ها در این زمینه باشد.

دارو

بسیاری از افرادی که مبتلا به عفونت پاپیلوما ویروس هستند، به‌دلیل شرمساری از بیماری خود ترجیح می‌دهند که روش درمان اچ پی وی را در خانه انجام دهند. خوشبختانه در سال‌های اخیر داروهایی با فناوری جدید برای درمان عفونت اچ پی وی تولید شده‌اند که اثرات مثبت آن‌ها در از بین بردن زگیل‌ها کاملاً مشهود است. درمان با قرص، کرم یا پمادها می‌تواند راهی آسان برای رهایی از این عفونت محسوب شود. درمان‌های دارویی نیاز به ممارست بیشتری دارند و معمولاً برای عفونت‌های محدود و اولیه مناسب هستند.

همچنین بسیاری از پزشکان از داروهایی مانند پودوفیلین، سینکاتچینز، اینترفرون، پودوفیلوکس و اسید تری کلرواستیک  به‌عنوان یک روش درمانی مکمل در کنار سایر روش‌ها استفاده می‌کنند. مقدار مصرف این داروها در طول روز کاملاً تخصصی است و لازم است با توجه به نوع و تعداد زگیل‌ها تجویز شوند. این داروها معمولاً دارای عوارضی مانند درد و سوزش هستند و بهتر است بعد از مصرف آن‌ها از فعالیت‌های شدید بپرهیزید.

بهترین راه برای درمان محرمانه ویروس اچ پی وی

بهترین روش درمان اچ پی وی با استفاده از دارو‌ها، کمترین عوارض را به‌دنبال دارد. استفاده از داروها بدون نیاز به تحمل درد و سوزش پس از جراحی یا لیزردرمانی به‌راحتی قابل انجام است. در میان داروهای مختلفی که برای این بیماری شایع تجویز می‌شود، مرکز درمان اچ پی وی ایران اقدام به تولید داروهایی برپایه گیاهی کرده است که می‌توانند 98٪ از انواع سویه‌های ویروس اچ پی وی را از بین ببرند. این داروها برای افراد مبتلا یا افرادی که مشکوک به ابتلا هستند، کاملاً مناسبند.

جالب است بدانید که بهترین روش درمان اچ پی وی علاوه بر درمان، این داروها باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی شده و بدن را دربرابر بیماری‌های ویروسی دیگر مانند آنفولانزا و سرماخوردگی حفظ می‌کنند. پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران، شامل مجموعه محصولاتی است که پس از ویزیت پزشک متخصص برای شما ارسال می‌شود. این پکیج می‌تواند راهی موثر برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی‌تری مانند سرطان پروستات در مردان و سرطان دهانه رحم در خانم‌ها شود.

سخن پایانی

بیماری زگیل تناسلی از طریق استخرهای آلوده، تماس پوست، رابطه‌های جنسی محافظت نشده و همچنین استفاده از ابزارهای اصلاح مشترک قابل انتقال است. بروز ضایعات ممکن است در دهان(درصورت انجام رابطه جنسی دهانی) یا در قسمت آلت تناسلی باشد. متاسفانه بسیاری از افراد به‌دلیل احساس شرم، درمان این بیماری را به تعویق می‌اندازند و باعث بروز مشکلاتی نظیر سرطان و عفونت‌های پیشرفته می‌شوند. در این میان راه‌های درمانی فراوانی از جمله لیزر، دارو، کرایوتراپی و جراحی وجود دارد اما بهترین راه استفاده از پکیج های درمانی ایران اچ پی وی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *