برای اینکه به جنگ با اچ پی وی بروید و از عوارض آن همچون زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم جلوگیری کنید، بهتر است سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایید. تقویت سیستم ایمنی به روش‌های متعددی امکان‌پذیر است که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر عادت غذایی، مدیریت استرس، ورزش کردن، استفاده از انواع مکمل‌ها همچون ویتامین سی و… اشاره داشت. در صورتی که سیستم ایمنی خود را تقویت سازید، ویروس‌ها طی دو سال از بدن شما پاکسازی خواهند شد.

تقویت سیستم ایمنی؛ روشی مؤثر برای مقابله با اچ پی وی

اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی به‌عنوان عامل اصلی زگیل‌ها در بدن شناخته می‌شوند که در صورت بالا بردن سیستم ایمنی و جنگ با اچ پی وی، پس از گذشت ۲ سال شاهد پاکسازی آن‌ها از بدن هستیم. HPV در مواردی نادر سرطان رحم را به دنبال دارد. جدای از این مسئله، در بدن بسیاری از اشخاص بدون اینکه هیچ نوع نشانه‌ای مشاهده شود، پس از اینکه دو سال از ورود ویروس بدن بگذرد شاهد پاکسازی ویروس از بدن هستیم.

جنگ با اچ پی وی بسیار اهمیت دارد که شما اطلاع داشته باشید که جواب مثبت آزمایش hpv معادل ابتلا به سرطان رحم یا زگیل تناسلی نبوده و تنها به این معنا بوده که بدن شما دارای ویروسی است که باید حذف گردد. برای اینکه بدن شما در زمینه حذف ویروس عملکرد موفقی داشته باشد، شما می‌بایست ایمنی بدن خود را افزایش دهید. از جمله راهکارهای موثر برای حذف ویروس از بدن می‌توان به تغییر عادت غذایی، کنترل استرس و افزایش سیستم ایمنی بدن اشاره داشت.

جنگ با اچ پی وی با تغییر عادت غذایی

برای جنگ با اچ پی وی و داشتن یک سیستم ایمنی قوی شما ابتدا باید عادت غذایی خود را تغییر دهید، در صورتی که همواره از غذاهای فرآوری شده همچون پیتزا، سوسیس، کالباس، فست‌فودها یا نوشابه استفاده می‌کنید، باید اطلاع داشته باشید که این موارد به سیستم ایمنی شما آسیب می‌زنند. این مدل غذاها بدون ماده مغذی بوده و شاید با خوردن آن‌ها احساس سیری کنید.

اما موجب افزایش سیستم ایمنی بدن شما نمی‌شود. پس از ترک این غذاها، بهتر است به‌سراغ غذاهای مفید و سالمی همچون سبزیجات ارگانیک، میوه، دانه‌ها، حبوبات، آجیل، گوشت، مرغ، ماهی و چربی‌های سالم همچون روغن نارگیل و روغن زیتون بروید.

جنگ با اچ پی وی

مدیریت استرس در جنگ با اچ پی وی

بر اساس تحقیقات انجام گرفته تجربه استرس برای مدت زمان طولانی قادر به کاهش مقاومت شما و سلول‌های کشنده طبیعی است؛ از این رو، سیستم ایمنی بدن شما کاهش می‌یابد. برای اینکه استرس را در زندگی کاهش دهید باید هدفمند زندگی کنید. همچنین داشتن یک عادت فرح همچون تماشای ویدیو خنده‌دار یا خواندن یک کتاب ارام می‌تواند نقش مؤثری در حفظ آرامش شما داشته باشد.

استفاده از مکمل های افزایش سیستم ایمنی

در صورتی که شما غذای سالم مصرف کنید همچنان امکان دارد که با کمبود تغذیه مواجه باشید. کمبود تغذیه می‌تواند اثرات منفی روی سیستم ایمنی بدن برجای بگذارد. در کنار مصرف غذاهای سالم، استفاده از مکمل‌های درجه بالایی اضافی نیز توصیه می‌شود از جمله این مکمل‌ها می‌توان به اسید فولیک، ویتامین سی، ایندول-۳-کاربینول، کوآنزیم کیو ۱۰ و… اشاره کرد. براساس تحقیقات انجام گرفته شده، زنانی که از فولات و ویتامین B12 به اندازه لازم برخوردار هستند، تا هفتاد درصد کمتر احتمال دارد که به فرم پیشرفته‌تر دیسپلازی دهانه رحم دچار گردند.

 

فواید ورزش منظم برای تقویت سیستم ایمنی بدن

ورزش کردن می‌تواند نقش گسترده‌ای در جنگ با اچ پی وی و تقویت سیستم ایمنی شما داشته باشد، از جمله آن‌ها می‌توان به بالا رفتن گردش خون، کاهش التهاب، افزایش ساخت سلول‌های ایمنی و کاهش استرس اشاره داشت. زمانی که خون به گردش می‌پردازد همه سلول‌ها می‌توانند مواد مغذی را دریافت نمایند.

التهاب مزمن موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و داشتن ورزش منظم می‌تواند این التهاب را کاهش دهد. زمانی که شما ورزش منظم دارید، گلبول‌های سفید افزایش یافته و با عفونت‌ها مقابله می‌کنند. داشتن استرس بالا سیستم ایمنی را تضعیف می‌سازد؛ از این رو، شما با داشتن ورزش منظم می‌توانید نقش موثری در پایین آوردن میزان استرس و اضطراب داشته باشید.

جنگ با اچ پی وی

ویتامین سی

ویتامین سی به عنوان یک آنتی اکسیدان نقش موثری در بالا بردن سیستم ایمنی و ممانت از پیشرفت سرطان محسوب می‌گردد. بر اساس مطالعات انجام گرفته شده زنانی که غذاهای حاوی ویتامین سی مصرف می‌کنند کمتر احتمال دارد که به دیسپلاسی دهانه رحم و دیگر بیماری‌های حیطه hpv دچار شوند. در صورتی که سیستم ایمنی شما قوی باشد راحت‌تر می‌توانید به جنگ با اچ پی وی بروید.

پیشگیری از بیماری HPV با پکیج مرکز درمان اچ پی وی ایران

اولین قدم در راستای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از سویه‌های ویروس HPV، جنگ با اچ پی وی و عدم مواجه با زوائد زگیل تناسلی را می‌توان انجام واکسیناسیون دانست. HPV دارای واکسن دو ظرفیتی من جمله چهار ظرفیتی و نه ظرفیتی بوده که از افراد در مقابل یک‌سری سویه‌ها مراقبت می‌کند. جنگ با اچ پی وی از طریق تزریق واکسن را می‌توان یک اقدام پیشگیرانه مفید دانست که انجام آن برای تمامی افراد ضرورت دارد. شما می‌توانید از طریق مرکز درمان اچ پی وی ایران، واکسن موردنیاز خود را دریافت نمایید.

پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران می‌تواند کمک بسیاری به شما در طول جنگ با اچ پی وی کند. این محصول به شکل سریع و محرمانه ارسال می‌گردد و شما پس از دریافت و استفاده از آن، ویتامین‌های دیگری را نیز کسب می‌کنید که نقش موثری در بالا بردن سیستم ایمنی شما دارد. این محصول از گارانتی نیز برخوردار بوده و تا ۹۸ درصد می‌تواند بیمار را درمان کند.

برای هر گروه از بیماران، پکیچی جداگانه در نظر گرفته شده است. به بیانی دیگر، اشخاص مبتلا به زگیل تناسلی می‌تواند از پکیج درمانی بهره‌مند شوند در حالی که به ذکر تناسلی دچار نشده‌اند یا در تردید به‌سر می‌برند، می‌تواند از هردو پکیج درمانی و واکسن بهره‌مند شوند.

سخن پایانی

در شرایطی که به ویروس hpv ابتلا یافته‌اید، این امکان برای شما وجود دارد که با تقویت سیستم ایمنی خود به جنگ با اچ پی وی بروید. تقویت سیستم ایمنی به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. راهکارهای تقویت سیستم ایمنی بدن شامل تغییر عادت غذایی، کنترل استرس، داشتن ورزش منظم، مصرف مکمل‌های غذایی و… می‌شود.

با توجه به شیوع ویروس hpv در میان افراد، بهتر است از پیش سیستم ایمنی خود را تقویت سازید تا در صورت ابتلا، به عوارض این بیماری دچار نشوید. پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران حاوی ویتامین‌ها و مکمل‌هایی بوده که سیستم ایمنی شما را در مواجهه با سرماخوردگی و انواع سرطان‌ها تقویت می‌سازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *