روش‌های زیادی برای خلاص‌شدن از این زگیل‌ها وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان جراحی و لیزر زگیل تناسلی را نام برد. هر کدام از این روش‌ها، مزایا و ضرر دارد که باید در مشورت با پزشک، بهترین رویکرد درمانی با توجه به شرایط فرد برای وی انجام شود.

زگیل‌های تناسلی که ناشی از ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) هستند، ظاهر ناخوشایندی دارند و باعث کاهش اعتماد به ‌نفس فرد خواهند شد؛ بنابراین بسیاری از افراد تمایل دارند این زگیل‌ها را از بین ببرند.

درمان های توصیه‌شده برای زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی همیشه ضروری نیست؛ چرا که آن‌ها گاهی خود به خود در عرض 6 ماه ناپدید می‌شوند. نوع درمانی که به فرد پیشنهاد می‌شود بستگی به شکل ظاهری زگیل‌ها و محل آن‌ها دارد. پزشک یا پرستار این موضوع را با بیمار در میان خواهند گذاشت. درمان‌های زگیل تناسلی عبارت‌اند از:

جراحی و لیزر زگیل تناسلی

بررسی اجمالی لیزر

برای از بین بردن زگیل تناسلی می‌توان از لیزر استفاده کرد. لیزر ممکن است در مطب یا کلینیک پزشک، بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام شود. ممکن است از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده شود. اینکه فرد کدام یک را دریافت کند وابسته به تعداد زگیل‌های نیاز به درمان و اندازه ناحیه تحت درمان دارد.

مدت زمان بهبودی

مدت زمان بهبودی بستگی به محل و تعداد زگیل‌های برداشته شده دارد. بهبودی معمولاً در 2 تا 4 هفته اتفاق می‌افتد. نکته مهم این است که فرد باید تا بهبود یافتن ناحیه تحت درمان و رفع درد از رابطه جنسی خودداری کند.

چرا لیزر؟

جراحی لیزر ممکن است در موارد زیر انجام شود:

آیا لیزر زگیل موثر است؟

جراحی لیزر اغلب برای از بین بردن زگیل موثر است؛ اما زگیل ها ممکن است بعد از جراحی عود کنند.

خطرات لیزر

جراحی لیزر ممکن است باعث بروز هر یک از موارد زیر شود:

نگاه اجمالی به جراحی زگیل تناسلی

زگیل‌های تناسلی قابل مشاهده در آلت تناسلی یا واژن یا اطراف مقعد را می‌توان با برش برداشت. این به معنای بریدن زگیل‌ها با یک چاقوی جراحی (اسکالپل) است (زگیل‌های روی دهانه رحم بهتر است با لیزر یا برداشتن حلقه الکتروسرژیکال (LEEP) برداشته شوند). این روش معمولاً در مطب یا کلینیک پزشک یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام می‌شود. فرد دارویی دریافت می‌کند که سبب بی‌حسی ناحیه اطراف زگیل شده و (بی حس کننده موضعی) و پروسه انجام شود.

مدت زمان بهبودی

زمان بهبودی بستگی به محل و تعداد زگیل‌های برداشته شده دارد. اکثر افراد می‌توانند در عرض 1 تا 3 روز به فعالیت‌های عادی بازگردند؛ البته بهبودی 2 تا 4 هفته طول می‌کشد. تا زمان بهبودی و رفع درد ناحیه تحت درمان فرد باید از رابطه جنسی خودداری کند.

چرا جراحی؟

از جراحی برای از بین بردن زگیل‌هایی که پس از درمان‌های دیگر عود می‌کنند استفاده می‌شود؛ همچنین ممکن است در مواقعی که زگیل گسترده شده است مورد استفاده قرار گیرد.

آیا جراحی زگیل موثر است؟

جراحی اغلب برای درمان زگیل تناسلی خوب عمل می کند و بیشتر اوقات زگیل را از بین می‌برد؛ اما زگیل ممکن است دوباره رشد کند.

خطرات جراحی زگیل تناسلی

خطرات جراحی عبارت‌اند از:

جراحی و لیزر زگیل تناسلی

پکیج درمانی زگیل تناسلی در مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران

مرکز درمان اچ‌ پی‌ وی ایران، تنها انجمن و مرکز رسمی درمان زگیل تناسلی بوده و ارائه‌دهنده خدمات زیر است:

از مزیت این پکیج‌ درمانی اچ پی وی ایران می‌توان به ارسال خیلی سریع و محرمانه، گارانتی و تضمین جواب‌دهی محصول و درمان 98 درصدی بیماران در دنیا و مصرف خیلی راحت داروها (که به غیر از درمان ویژگی ویتامینی و بالا بردن ایمنی بدن دربرابر بیماری‌های دیگه مثل سرماخوردگی و انواع سرطان‌ها هم دارد) است.

جمع‌بندی

زگیل تناسلی شایع‌ترین عفونت مقاربتی (STI) است. انواع خاصی از HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شود که این انواع باعث سرطان نمی‌شوند. زمانی که به زگیل تناسلی و HPV مبتلا شدید، می‌توانید STI را به شخص دیگری انتقال بدهید؛ اما درمان‌ها می‌توانند زگیل تناسلی را از بین ببرند.

گاها درمان‌های دارویی شکست می‌خورند و از درمان‌های جایگزین استفاده می‌شود مثل جراحی و لیزر. برای مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران ارائه‌دهنده پکیج‌های درمان است که به صورت کاملا محرمانه برای فرد ارسال می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، با ما در تماس باشید.

مشاوره و ویزیت رایگان: 09964603676-09939865886

آدرس: تهران- یوسف‌آباد- ابتدای فتحی شقاقی- پلاک 25- مرکز درمان اچ‌پی‌وی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *