در این مقاله، به بررسی عوامل ایجادکننده، روش‌های تشخیص و درمان زگیل تناسلی پرداخته می‌شود تا بتوانیم درک بهتری از این مشکل رایج به دست آوریم و راهکارهای مؤثری برای مدیریت آن ارائه دهیم.

زگیل‌های تناسلی ممکن است در نقاط مختلف در اندام تناسلی زنان و مردان چون دهانه رحم، مجرای ادرار، روی آلت تناسلی مردان، کیسه بیضه، مقعد و… به وجود آیند. اگر در زمان مناسبی و سریعا به درمان زگیل تناسلی نپردازید، به واسطه شیو کردن موها، دست زدن یا بر اثر دیگر عوامل این زگیل تناسلی افزایش خواهد یافت که این موضوع می‌تواند بر اعتمادبه‌نفس بیمار تاثیر منفی بگذارد. همچنین امکان سرایت این بیماری به دیگران بسیار است؛ ازاین‌رو بهتر است پس از مشاهده زگیل تناسلی سریعا به دنبال راهکاری برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی باشید. برای تشخیص این بیماری می‌بایست تحت معاینه فیزیکی قرار بگیرید. همچنین آزمایش‌های HPV بهترین روش برای تشخیص این بیماری هستند.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی نوعی بیماری جنسی است که می‌تواند زمینه‌سازی برای ابتلا به انواع سرطان رحم باشد. این عارضه در ظاهر مشابه گوشت اضافه است که به‌صورت تکی یا یک‌جا روی بدن مشاهده می‌شود. در واقع این زگیل یا تبخال تناسلی در نقاط مختلف اندام تناسلی خانم‌ها و آقایان به وجود می‌آید و از طریق مشاهده و معاینه فیزیکی یا با استفاده از آزمایش HPV قابل تشخیص است. از عوامل اصلی به وجود آمدن این بیماری می‌توان به ویروس پاپیلومای انسانی اشاره کرد. توجه داشته باشید که میزان شیوع این بیماری بسیار بالا است و می‌تواند از راه‌های گوناگون چون تماس پوستی، رابطه جنسی، سکس دهانی و… به دیگران‌ منتقل شود. معمولا زگیل تناسلی در اطراف مقعد، روی آلت تناسلی یا بیضه، در لابه‌لای واژن یا بخش خارجی واژن، کشاله ران و… به وجود آید.

تشخیص زگیل تناسلی با معاینه و آزمایش

پزشکان با معاینه فیزیکی قادر به تشخیص زگیل تناسلی خواهند بود. برخی از انواع این بیماری از گونه‌های HPV است که می‌تواند دهانه رحم را نیز تحت تاثیر قرار دهد؛ ازاین‌رو پزشکان برای تشخیص زگیل تناسلی از آزمایش پاپ‌اسمیر نیز استفاده می‌کنند. این آزمایش برای بررسی تغییرات سلول دهانه رحم کاربرد دارد و خانم‌ها می‌بایست هر 3 سال یک‌بار این آزمایش را انجام دهند تا از سلامت خود اطمینان حاصل نمایند. همچنین اگر مشکوک به HPV باشید، می‌توانید آزمایش DNA HPV را نیز انجام دهید. این آزمایش برای مشخص‌کردن گونه این بیماری و اندازه دقیق زگیل تناسلی کاربرد دارد. در برخی مواقع ممکن است بیمار تنها دارای زگیل تناسلی به‌صورت خوشه‌ای باشد که در ناحیه فرج یا قسمت بیرونی دهانه رحم ایجاد می‌شود.

تشخیص و درمان زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی در خانه

اگر دسترسی به پزشک نداشتید، می‌توانید از کیت‌های تشخیص زگیل تناسلی در خانه استفاده کنید. این کیت‌ها دارای یک سواپ واژینال یا نمونه ادرار برای آزمایش هستند که می‌توانند برخی گونه‌های زگیل تناسلی را تشخیص دهند. البته توجه داشته باشید که برای استفاده صحیح از این کیت‌های تشخیص زگیل تناسلی باید بادقت برگه درون آن را مطالعه کنید.

علائم مبتلا شدن به زگیل تناسلی

زگیل تناسلی نوعی بیماری است که علائم بسیاری ندارد. تنها در برخی مواقع ممکن است افراد مبتلا به این بیماری با علائمی چون خارش و سوزش در واژن، خون‌ریزی واژن، خون‌ریزی از مجاری ادرار یا ناراحتی در اندام تناسلی مواجه شوند. همچنین برخی ترشحات واژینال بانوان ممکن است از علائم این بیماری باشد، ازاین‌رو در صورت مشاهده هرکدام از این علائم بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

راهکارهایی برای درمان زگیل تناسلی

راهکارهای مختلفی برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی وجود دارد که هرکدام معایب و مزایایی به همراه خواهند داشت. از راهکارهای رایج برای درمان این بیماری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان قطعی زگیل تناسلی با پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران

مرکز تشخیص و درمان زگیل تناسلی با نام اچ پی وی ایران در جهت کمک به افراد و تشخیص و درمان زگیل تناسلی، پکیجی را آماده کرده و ارائه می‌دهد. این پکیج پس از خرید سریعا برای متقاضی به سرتاسر ایران ارسال خواهد شد. پکیج درمانی اچ پی وی شامل برخی داروها و ویتامین‌هایی برای درمان این بیماری و افزایش سیستم ایمنی بدن است. این پکیج دارای گارانتی بوده و تاکنون توانسته 98 درصد از مبتلایان به زگیل تناسلی را درمان سازد. افرادی که می‌توانند این پکیج را تهیه و استفاده کنند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

راهکارهای تشخیص و درمان زگیل تناسلی

پکیج درمانی اچ پی وی ایران

با استفاده از پکیج درمانی اچ پی وی می‌توانید تبخال‌ها و زگیل‌های تناسلی را به‌کلی از بین ببرید و از به وجود آمدن دوباره آن جلوگیری کنید. برای تهیه پکیج درمانی اچ پی وی ایران از “مرکز درمانی اچ پی وی ایران” می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

سخن پایانی

زگیل تناسلی نوعی بیماری عفونت مقاربتی است که به‌صورت زائده‌هایی با اندازه‌های مختلف در نقاط مختلف اندام تناسلی زنان و مردان به وجود می‌آید. عمدتا می‌توان این زگیل را در مجرای ادرار، اطراف بیضه، روی کشاله ران یا بخش بیرونی آلت تناسلی مشاهده کرد. روابط دهانی با فرد مبتلا به این بیماری می‌تواند باعث ایجاد زگیل در دهان و روی لب شوند. با اینکه زگیل تناسلی در ظاهر بافت محکم و برجسته‌ای دارد؛ اما بیماران به ندرت با علائمی چون خارش، حساسیت یا سوزش مواجه می‌شوند. برای تشخیص و درمان زگیل تناسلی می‌توانید به سایت مرکز درمان اچ پی وی ایران مراجعه کنید و با تهیه پکیج درمانی زگیل تناسلی به درمان همیشگی این بیماری بپردازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *