آلودگی به زگیل تناسلی یا ویروس HPV یکی از شایع‌ترین عفونت‌های جنسی در سراسر جهان است و روش های درمان hpv بسیار است اما کدام درمان درست است تبدیل به مسئله امروزه افراد شده است. که از طریق روابط جنسی مانند آنال، واژینال، و دهانی از فرد بیمار به فرد‌ی دیگر منتقل می‌شود. بیش از 100 نوع مختلف از ویروس اچ‌پی‌وی وجود دارد که تقریباً 60 نوع از آن قابلیت ایجاد زگیل‌های معمولی را دارند. در‌واقع این مدل از زگیل‌ها در برخی از قسمت‌های بدن مانند دست و پا به‌وجود می‌آیند. امروزه‌ به دلیل شیوع این بیمار‌ی در میان افراد درمان آن کمی دشوار شده است، به ‌همین دلیل شما می‌توانید با خرید پکیج درمانی از مرکز اچ‌پی‌وی ایران از بهترین خدمات درمانی آن استفاده کنید.

درمان زگیل تناسلی یا HPV

درمان ویروس hpv اغلب به کمک مداخلات دارویی و جراحی صورت می‌گیرد‌؛ البته در نظر داشته باشید که درمان تنها به تشخیص و صلاحدید پزشک متخصص عفونی انجام می‌شود. در شرایطی که وسعت زگیل‌های تناسلی زیاد است، پزشک از ترکیب چند روش مانند لیزر درمانی، سرما درمانی، الکتروکوتر، جراحی و… استفاده می‌کند. نکته مهم در این میان این است که بسیاری از افراد مبتلا از ترس آبرو به پزشک مراجعه نمی‌کنند و همین موضوع هم باعث شیوع بیشتر و هم ایجاد سرطان در آن‌ها می‌شود‌.

اگر اچ پی وی در اوایل ابتلا به آن درمان شود، احتمال بهبودی بسیار بیشتر است. معمولاً در درمان‌های اولیه به کمک دارو، زگیل‌ها به خوبی محو می‌شوند. پکیج درمانی مرکز اچ پی وی ایران دارای محصولات بهداشتی و درمانی برای مقابله با هر نوع ویروس اچ پی وی است‌. این پکیج به‌دلیل دارا بودن ویتامین‌ها و مواد مکمل، مقاومت بدن دربرابر بیماری‌ها و عفونت‌های دیگر را نیز به حداقل می‌رساند.

روش های درمان HPV

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

همانطور که گفته شد در بیشتر مواقع هیچ علامت ظاهری در مبتلایان به ویروس اچ پی وی وجود ندارد؛ به‌ همین دلیل برای تشخیص بیماری نمی‌توان به وجود ضایعات زگیل در بدن اکتفا کرد. بهترین راه تشخیص اچ پی وی در مردان و زنان، انجام نمونه برداری از موضع مورد‌نظر است. این موضع ممکن است دهانه رحم، آلت تناسلی، دهان، حلق، گلو یا لوزه‌ها باشد. لازم به ذکر است که ویروس اچ پی وی با رابطه جنسی دهانی به دهان، لوزه‌ها و حتی حلق و حنجره نیز منتقل می‌شود. با برداشت نمونه از این نواحی و دیدن آن‌ها زیر میکروسکوپ می‌توان به وجود سلول‌های آلوده و تغییر شکل یافته پی برد‌. ‌از آنجایی که اکثر افراد آلوده به‌دلیل رابطه جنسی با شریک مبتلا پرداخته‌اند، اکثر افراد از مراجعه به پزشک و فاش شدن اطلاعات پزشکی خود واهمه دارند.

روش‌ هایی برای درمان زگیل تناسلی

امروزه‌ روش‌های بسیار‌ی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد که اگر افراد مبتلا به این بیماری سریعاً پیگیر درمان آن شوند ممکن است به‌طور کامل بهبود یابند. زگیل تناسلی که به‌دلیل وجود عفونت hpv بروز می‌کند درمان آن بدون از بین بردن عفونتی که در بدن وجود دارد امکان‌پذیر نیست. در‌واقع امروزه ممکن است درمان‌هایی وجود داشته باشد که در از بین بردن زگیل‌های تناسلی مؤثر هستند، اما توانایی درمان عامل اصلی بروز آن‌ها را نداشته و تاثیر آن‌ها به‌صورت موقت خواهد بود. برخی از روش‌های درمانی که امروزه از آن استفاده می‌کنند عبارت‌اند‌از:

لیزر درمانی

در این روش پزشک متخصص با استفاده از پرتو‌ی نور و رساندن حرارت به ‌زگیل‌ها گلبول‌های قرمز‌ی که در آن وجود دارد را از بین می‌برد؛ به ‌همین دلیل باعث شده که جریان خون به زگیل‌ها نرسد و از بین بروند. در‌واقع روش لیزر به‌دلیل اینکه دارای پرتو‌های فرو‌سرخ است مستقیماً رو‌ی ناحیه هدف تابیده می‌شوند. امروزه حدود 90 درصد از افرادی که مبتلا به ویروس اچ‌پی‌وی هستند از روش لیزر‌درمانی استفاده می‌کنند؛ چرا ‌که هیچ‌گونه عوارضی برای بدن آن‌ها به‌همراه نخواهد داشت.

الکتروکوتر

در روش الکتروکوتر پزشک از جریان الکتریکی کم‌ ولتاژ برای از ‌بین بردن زگیل‌ها استفاده می‌کند. اگر زگیل‌های فرد بیمار زیاد و درشت باشند ممکن است پزشک فرد بیمار را بیهوش کند، در‌غیر این صورت پزشک متخصص از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد. در‌واقع استفاده از این روش علاوه‌بر رفع زگیل‌های تناسلی از ایجاد بافت غیر‌طبیعی، عفونت و خونریز‌ی نیز جلوگیر‌ی می‌کند.

کرایوتراپی یا سرمادرمانی

در روش کرایوتراپی پزشک متخصص از نیتروژن مایع برای منجمد‌کردن زگیل‌های تناسلی استفاده می‌کند. بعد از اینکه کرایوتراپی انجام شد ممکن است پوست اطراف و روی ‌زگیل تاول بزند که بعد یک الی دو‌هفته خود‌به‌خود بهبود پیدا می‌کند.

دارو‌های موضعی

امروزه دارو‌های زیاد‌ی برای درمان ویروس اچ‌پی‌وی وجود دارد که در‌هنگام مراجعه به پزشک ممکن است پزشک از آن‌ها برای درمان کمک بگیرد. در‌واقع دارو‌هایی که برای درمان زگیل تناسلی در داروخانه‌ها وجود دارند بیشتر به‌صورت محلول و پماد هستند که می‌توان به برخی از این دارو‌های موضعی مانند پماد‌آلدارا، محلول اسید سالیسیلیک، محلول پودوفیلوکس، پماد پودوفیلین و… اشاره کرد.

جراحی

یکی از آخرین گزینه‌هایی که از آن برای رفع زگیل تناسلی استفاده می‌کنند، جراحی است. این روش به‌صورتی است که پزشک متخصص با‌استفاده از برش زگیل را برداشته و جا‌ی آن را بخیه می‌زند. اگر به‌ هر‌دلیلی نمی‌توانید برای تشخیص ویروس‌hpv یا درمان آن به بیمارستان یا دیگر مراکز درمانی مراجعه کنید می‌توانید از مرکز اچ‌پی‌وی ایران پکیج درمانی آن را سفارش داده و به‌صورت محرمانه مشکلا‌ت خود را با پزشکان آن در‌میان بگذارید.

روش های درمان HPV

سفارش پکیج درمانی از مرکز اچ پی وی ایران

امروزه افراد‌ی به‌دنبال این هستند که با استفاده از واکسن و یا دارو‌ی مناسبی از ابتلا به ویروس hpv جلوگیر‌ی کنند. در‌واقع این افراد می‌توانند با خرید پکیج درمانی از مرکز اچ‌ پی‌ وی ایران به سلامت و بهبود‌ی خود کمک کنند. اگر شما هم قصد دارید از این پکیج درمانی بهر‌ه‌مند شوید می‌توانید از لینک‌های درج شده در وب‌سایت این مرکز استفاده کنید. در‌برخی مواقع شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، چت‌واتساپ، و کارت‌به‌کارت این پکیج درمانی را نیز خریدار‌ی کنید.

سخن پایانی

امروزه به دلیل افزایش روابط نا‌مشروع و محافظت نشده بیماری hpv شیوع بیشتری پیدا کرده است، پس با مشاهده هرگونه علائم در بدن خود اول از همه به پزشک مراجعه کنید و بعد از تشخیص قطعی می‌توانید از مرکز اچ‌پی‌وی ایران پکیج درمانی را سفارش داده و از آن بهر‌ه‌مند شوید. قابل ذکر است که بدانید تمام درمان‌های زگیل تناسلی که توسط پکیج درمانی ارائه می‌شوند مورد اطمینان هستند؛ اما با نظر پزشک معالج و به صورت مکمل در کنار پکیج درمانی اچ‌پی‌وی، زیرا این درمان‌ها به تنهایی قادر به برطرف کردن تمام و کمال بیماری نیستند؛ پس بهتر است در کنار دارو‌ درمانی‌ها برای زودتر و بهتر نتیجه گرفتن از درمان‌های خانگی نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *